וייטנאם

פרג' פרי נסע לוייטנאם לאחר הכנות רבות. וייטנאם תמיד סיקרנה אותו. כמו במסעותיו הקודמים דחף אותו הרצון לתעד עולם הולך ונעלם באמצעות המצלמה. רבים שמעו על וייאטנם, אבל מעטים יודעים עליה. בוייאטנם העולם נעצר מלכת. מדינה שדובר עליה כה רבות ועדיין לא מובנת לעולם לגמרי.

לא רבים יודעים מי הם באמת הוייטנאמים, כיצד חיים, ממה מתפרנסים ובמה מאמינים. תושביה הם שילוב של עשרות שבטים ועדות בעלי אמונות ודתות שונות.  אנשיה מאופיינים בהסתפקות במועט, חריצות ועיקר הפרנסה מגיעה מחקלאות. נשים עובדות בשדות האורז עם ילדיהן על הגב, וגברים עדיין חורשים את האדמות בעזרת שוורים. נופים מרהיבים, אנשים חרוצים ותרבות מתקופה אחרת.

למרות שזוהי מדינה חרושת מלחמות שהתישו אותה מאד, אנשיה מנהלים את חייהם בשקט נפשי ובשלווה. על המסע המופלא אמר פרג': "הוייטנאמים הם עם מיוחד במינו, עם שורשי החי בשלום עם הטבע שעדיין לא נפגם על ידי המודרניזציה ותרבות המערב. וייטנאם שטפה אותי בגל של ריגושים ורשמים, שכבשו את כל החושים. הנוף, החי, הצומח, שלל הניחוחות של השווקים שמתקיימים בין הנהרות והמוני הוייטנאמים החיים בבתי סירות על המים".

פרג' חזר עם צילומים עוצרי נשימה והציג אותם בתערוכה גדולה בגלריה לאמנות שבבית פרג' בתל-אביב. הגלריה התמלאה בתפאורה מקורית וצבעונית בעיצובו של פרג', כאשר ברקע צלילי מוזיקה וייטנאמית שנותנים לכל מבקר את התחושה שהגיע בן רגע למזרח. פרג' רצה לשחזר למבקרים את התחושות שהרגיש במסעו שם.

התערוכה זכתה לאינסוף מבקרים שהגיעו להכיר מקרוב עולם רחוק.


[acf field="{$field_name}"]